Среда, 24.04.2024, 13:57

Главная » Статьи » Другие

Сезон 2012/2013 рр. мовою цифр

Підбиваємо статистичні підсумки чергового Чемпіонату України, який нещодавно завершився.

Матчі. Зіграно 239 поєдинків (у матчі «Волинь» - «Кривбас», який не відбувся, за неявку криворіжцям зараховану технічну поразку 0:3, а лучанам − перемогу 3:0). Загалом перемогою господарів завершились 116 зустрічей (48,7% від проведеної кількості), гостей − 70 (29,2%). У 53-х випадках сильнішого не було виявлено (22,1% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 85 поєдинків, 56 рази одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у 45-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом так вигравали 14 команд Прем’єр-ліги. Найчастіше переконливо перемагали гравці «Шахтаря» − 13 разів. «Металіст» та «Дніпро» це робили по 5 разів, «Динамо» (4), донецький «Металург», «Ворскла» та «Кривбас» (по 3), «Іллічівець» та «Арсенал» (по 2), а ще по разу так виграли «Волинь», «Чорноморець», «Карпати», «Таврія» та «Зоря». Жодного разу подібним чином не завершували зустріч аутсайдери − «Говерла» та запорізький «Металург».

Як мінімум, у 3 м’ячі програвало 12 колективів. Беззаперечно лідер у цьому сумному списку запорізький «Металург» - 10 подібних поразок. «Говерла» таких має 6, «Арсенал», «Зоря» та «Карпати» - по 4, донецький «Металург», «Ворскла», «Таврія» та «Волинь» - по 3, «Кривбас», «Чорноморець» по 2 і лише раз з «великим» рахунком поступався «Іллічівець». Не знав таких розчарувань квартет лідерів: «Шахтар», «Металіст», «Динамо» та «Дніпро».

Найбільшими були перемоги у матчах «Дніпро» - «Іллічівець» - 7:0, «Шахтар» - «Арсенал» та «Карпати» - «Кривбас» - по 6:0, «Кривбас» - «Металург» З., «Ворскла» - «Металург» З., «Металург» Д. - «Арсенал», «Металіст» - «Таврія», «Шахтар» - «Таврія» - по 5:0, «Металург» З. - «Динамо», «Зоря» - «Динамо» - по 0:5.

Вольові перемоги. Поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки у 18-ти випадках за 30 турів. Таких успіхів тричі досягли «Шахтар» та «Дніпро», двічі − «Динамо», «Металіст», «Чорноморець» та донецький «Металург», по разу − «Волинь», «Таврія», «Кривбас», «Говерла». «Лідерами» серед команд, які вигравали, але зрештою поступились, є «Говерла» та «Дніпро». У них по 3 подібних випадки, по 2 − у «Зорі», «Карпат»та  «Чорноморця», по одному − у «Волині», «Металіста», «Іллічівця», «Таврії», донецького «Металурга» та «Динамо».

Нічиї. З 53-х поєдинків, які завершились миром, 34 рази рахунок був 1:1, у 13-ти випадках команди взагалі не забивали, ще 5 матчів фінальний свисток зупиняв за підсумку 2:2 на табло, а у матчі «Металург» З. − «Шахтар» відбулась найрезультативніша нічия сезону − 3:3.

Голи. 16 команд спільними зусиллями забили 620 м’ячів, з яких на рахунку господарів 367 влучних ударів, у гостей − 253. Середня результативність сезону − 2,59 (1,53-1,06). До перерви забито 280 голів, після відпочинку − 340. Таким чином, частка результативних ударів у перших таймах 45,2%, у других − 54,8%.

Найбільш результативною командою є «Шахтар», який забивав 82 рази або по 2,73 гола за гру, рідше за інших відзначався запорізький «Металург» - 12 разів (у середньому по 0,4 гола). Ті ж лідери та аутсайдери і в обороні. Найнадійніший захист знову-таки у «Шахтаря», голкіпери якого пропускали тільки 18 разів (0,6 за матч). Більше за всіх влітало м’ячів у ворота запоріжців - 64 голи (по 2,13 у середньому).

Найрезультативніший матч Чемпіонату України відбувся в 11-му турі: «Металург» Д. - «Кривбас» - 6:2. На один влучний удар менше містили ще дві зустрічі: Таврія» - «Металург» Д. − 4:3 (21-й тур) та «Дніпро» - «Іллічівець» - 7:0 (30-й тур).

Автоголи. Лише 12 м’ячів влетіло у ворота команд, чиї гравці мимоволі засмучували таким чином партнерів. Частка автоголів серед усіх результативних «пострілів» − 1,9%.

Дублі та хет-трики. 54 рази гравці забивали по 2 голи за матч. Ось список тих, хто робив це більше ніж по разу. Як і належить кращому бомбардиру сезону, тут лідирує Генріх Мхітарян («Шахтар») − 6 гольових «дублів», Браун Ідейе («Динамо») − 5, Хавьєр, Джонатан Крістальдо (обидва − «Металіст»), Джуніор Мораєс («Металург» Д. ), Сергій Самодін («Кривбас») − по 3, Олексій Антонов («Кривбас»), Драман Траоре («Металург» Д. ) − по 2.

У 4-х випадках фіксувалися хет-трики у сезоні, що завершився. Так відзначались Генріх Мхітарян («Шахтар») у зустрічі проти («Чорноморця»), Драман Траоре («Металург» Д.) та Лукас («Карпати») у поєдинках своїх команд з «Кривбасом», а Роман Зозуля («Дніпро») так відзначився у грі проти «Іллічівця».

Попередження. Арбітри показували жовті картки 1183 рази, з них господарям 561, а гостям − 622. У середньому по 4,95 за гру (2,35-2,6). Найчастіше карались гравці «Волині» − 90 «гірчичників», «Ворскли» та запорізького «Металурга» - по 78, «Карпат» та «Говерли» - по 77, «Дніпра» та «Арсенала» - по 75. Найменше порушували правила гравці «Шахтаря» - 51 жовта картка та «Іллічівець» - 53.

Індивідуально найбільш некоректними були Роман Зозуля («Дніпро»), Даніель Суботіч («Волинь»), Олександр Воловик, Микола Морозюк (обидва − «Металург» Д.), Денис Дедечко («Кривбас») та Боян Малішич («Говерла»), які встигли «зібрати» по 9 «гірчичників».

Вилучення. 72 рази футболісти вилучались з поля − у середньому по 2,4 червоні картки за тур. Господарі отримували такий вирок 33 рази, гості − 39. «Лідерами» серед клубів стали «Карпати» (8 вилучень), «Волинь» та «Дніпро» (по 7), «Кривбас», «Металіст» та «Шахтар» (по 6). Без вилучень не обійшлась жодна команда. Лише по одному мають «Чорноморець» та «Іллічівець».

Один футболіст встиг за сезон заробити 3 вилучення. Мова йде про Муртаза Даушвілі («Карпати»). По 2 червоні картки у пасиві Младена Бартуловіча («Кривбас»), Ніколи Ігнатьєвіча («Зоря»), Георге Флореску («Арсенал»), Ванче Шикова, Сергія Сімініна (обидва − «Волинь»), Сергія Сидорчука (по одній у «Металурзі» З. та «Динамо»), Ярослава Ракіцького («Шахтар») і Тараса Михалика («Динамо»).

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 63 рази, реалізовано з цих спроб 45 ударів. Відсоток ефективності − 71,4. Для господарів дані показники складають: 27 з 38-ми − 71,1%; для гостей − 18 з 25-ти − 68%. Найчастіше пенальті пробивали гравці донецького «Металург» - 8, «Шахтаря» та «Дніпра» - по 7. Лише по разу били з «позначки» «Карпати» та запорізький «Металург». Менше половини таких ударів реалізували: «Волинь» (1 з 4-х), а Металург» З. (0 з 1-го).

Більше за інших пенальті виконували у бік воріт «Арсенала» - 9 разів, донецького «Металург» і «Таврії» - по 6. Жодного пенальті не виконувалось в іграх проти «Шахтаря». Менша за 50% реалізація у ворота лише «Іллічівця» (1 забитий пенальті з 4-х).

Глядачі. 238 матчів (зустріч «Карпат» та «Дніпра» у Львові проходила при порожніх трибунах) зібрали на трибунах стадіонів команд Прем’єр-ліги рекордні для Чемпіонатів України 3 005 377 вболівальників (зазначимо, що відбулось уточнення кількості присутніх на зустрічі 29-го туру «Металіст» - «Дніпро»), що пересічно за гру становить 12 628. Найбільш популярною командою залишається «Шахтар» (у середньому кожен матч «гірників» дивиться 29 832 відвідувача). Найменша ця цифра в «Арсенала» - 6 927. Зазначимо, що за показниками у рідних стінах лідер той же − «Шахтар» (41 203), а от на останньому місці тут земляки «гірників» з «Металурга» (2 700). У гостях найбільш популярною командою було «Динамо» (по 19 106 вболівальників у середньому на кожному матчі), Найменший інтерес викликали приїзди запорізького «Металурга» (відповідний показник − 9 947).

Серії (без урахування попереднього Чемпіонату):

Переможна − 15: «Шахтар» (1-15 тури)

Програшна − 7: «Говерла» (1-7 тури)

Нічийна − 3: «Іллічівець» (13-15 тури), «Шахтар» (25-27 тури)

Безпрограшна − 16: «Металіст» (16-30 тури)*

Безвиграшна − 24: «Металург» З. (1-24 тури)

Безнічийна − 24: «Шахтар» (1-24 тури)

Із забитими м’ячами − 16: «Металіст» (16-30 тури)*

З пропущеними м’ячами − 22: «Говерла» (1-22 тури)

Без забитих м’ячів (понад 300 хвилин): «Металург» З. (780 хвилин, 9-18 тури), «Волинь» (595 хвилин, 22-28 тури), «Ворскла» (566 хвилин, 16-23 тури), «Таврія» (474 хвилини, 10-15 тури), «Металург» З. (401 хвилина, 21-25 тури), «Металург» Д. (355 хвилин, 12-16 тури), «Зоря» (351 хвилина (23-27 тури), «Металург» З. (323 хвилини, 3-6 тури), «Говерла» (306 хвилин, 19-22 тури), «Карпати» (302 хвилини, 22-25 тури)

Без пропущених м’ячів (понад 300 хвилин): «Ворскла» (455 хвилин, 10-15 тури), «Дніпро» (435 хвилин, 16-21 тури), «Дніпро» (356 хвилин, 12-16 тури), «Шахтар» (355 хвилин, 12-16 тури), «Чорноморець» (352 хвилини, 16-20 тури), «Динамо» (340 хвилини, 13-16 тури), «Таврія» (339 хвилин, 9-12 тури), «Динамо» (331 хвилина, 19-23 тури), «Динамо» - (319 хвилин, 23-27 тури), «Говерла» (305 хвилин, 22-25 тури)

* - серії, які тривають

** - при підрахуванні статистичних даних у матчі 12-го туру «Зоря» - «Дніпро», де технічну перемогу з рахунком 3:0 було присуджено господарям, брався до уваги первинний результат − 3:2 на користь «Зорі».

Категория: Другие | Добавил: Serejkee (01.06.2013)
Просмотров: 682 | Рейтинг: 5.0/1 |